fbpx

Мицкоски е Груевски од Али Експрес

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Христијан Мицкоски со своето дејствување прави се за да го копира неговиот ментор, осудениот криминалец во бегство, Никола Груевски.

И Мицкоски исто како Груевски дејствува на штета на интересите на граѓаните и државата и важни му се само личните интереси.

Мицкоски исто како неговиот ментор Груевски се заканува кон политички неистомисленици, шири лажни вести и ја вознемирува јавноста со црни сценарија.

Мицкоски исто како Груевски сака државата да уназадува, да биде изолирана и скарана со сите соседи.

Мицкоски, под заложништво на Димитар Апасев и Левица, е Груевски од Али Експрес, лоша копија на една режимска, насилничка матрица.

Последни вести