fbpx

Сиљановска не е само залутана во политиката, таа брани криминал и криминалци и лаже дека е натпартиски кандидат

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Гордана Сиљановска не само што е залутана во политиката, туку и нејзиното делување е спротивно на интересите на државата и граѓаните.

Сиљановска брани криминал и криминалци и не осудува насилство исто како и Христијан Мицкоски и Никола Груевски.

Кандидатката на Мицкоски лажеше дека е натпартиски кандидат, лажеше дека нема да го признае уставното име, лажеше дека е за правда а брани криминалци.

Граѓаните нема да дозволат кандидати залутани во политиката да застанат на чело на државата. Граѓаните нема да дозволат нов Иванов, нов партиски послушник кој ќе работи спротивно на државните интереси. Граѓаните ќе изберат вистински претседател кој ќе ги брани нивните интереси, граѓаните ќе го изберат Стево Пендаровски за нов претседател на државата.

 

Скопје, 12.04.2019
ЦЕНТАР ЗА КОМУНИКАЦИИ СО ЈАВНОСТА
СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ НА МАКЕДОНИЈА

Последни вести