fbpx

Лукаревска: Изградба на коридорите е клучен стратешки проект од национален интерес

Facebook
Twitter
LinkedIn

Одговор на новинарско прашање, Сања Лукаревска, заменик-претседателка на СДСМ

Проектот за изградба на коридорите е клучен, стратешки проект од национален интерес, рече денеска во одговор на прашање заменик претседателката на СДСМ, Сања Лукаревска.

-Ова е клучен, стратешки инфраструктурен проект. Доколку се дозволеше да продолжат блокадите немаше да добиеме ништо, напротив. Придобивките се големи и ние многу пати сме зборувале за тоа, побрзо, поефикасно и поефтино да може да се заврши, рече Лукаревска.

Последни вести