fbpx

Пендаровски во Пехчево: ЕУ и НАТО носат безбедност, просперитет и нови работни места, да продолжиме напред

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Стево Пендаровски, заедничкиот кандидат за претседател оствари средба со жителите на Чешиново – Облешево и Пехчево.

Пендаровски рече дека со добивање датум за почеток на преговори со ЕУ државата ќе користиме 900 милиони евра годишно за развој, голем дел за земјоделството, затоа е важно земјата да просолжи напред.

„Нема веќе враќање назад, отвораме нови перспективи за младите, сите сложно и заедно да одиме напред“, рече Пендаровски.

“Претходната власт нѐ врати 30 години назад, Груевски не раскара со сите соседи, сега немаме отворено прашање со ниту еден сосед. Ние не бегаме од решавање и на најтешките проблеми. Влезот во НАТО и ЕУ носи безбедност, просперитет и нови работни места. Затоа, да обезбедиме просперитетна иднина за нашите деца и внуци.”, додаде Пендаровски.

Последни вести