fbpx

Конвенцијата и силната поддршка од граѓаните за Стево ги вознемири Мицкоски и Силјановска

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Очигледна и разбирлива е вознемиреноста кај Христијан Мицковски, Гордана Силјановска и ВМРО-ДПМНЕ од огромната поддршка што Стево Пендаровски ја добива од граѓаните.

СДСМ им заблагодарува на граѓаните за синоќешното масовно присуство на промотивната конвенција на заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски во кого препознаваат вистински претседател кој ќе води напред.

Благодарни сме за силната поддршка и масовното присуство на граѓаните. Заедно одиме напред!

 

Скопје,04.04.2019                                       

ЦЕНТАР ЗА КОМУНИКАЦИИ СО ЈАВНОСТА

СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ НА МАКЕДОНИЈА

Последни вести