fbpx

СДСМ го охрабрува Мицкоски да остане на променетиот став за уставни измени

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

СДСМ го охрабрува Мицкоски и ДПМНЕ да останат на променетиот став за уставни измени.

СДСМ подаде рака кон опозицијата, се случи лидерска средба и се отвори дијалог, уставните измени и учество во широка Влада се прифатени од Мицкоски.

Променетиот став за уставни измени од страна на Мицкоски и ДПМНЕ е добро за државата, сега не треба враќање назад, туку продолжување на дијалогот за заедничко обезбедување на европската иднина, со полноправно членство во ЕУ во наредните неколку години.

Државата се наоѓа пред историска шанса за продолжување на европскиот пат, која бара одговорност од сите релевантни политички субјекти и парламентарни партии.

Последни вести