fbpx

Конфузниот Мицкоски лаже и глуми загриженост, разбирлива е паниката од порзаот што му претстои на изборите

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Лицемерниот Мицкоски продолжува да глуми лажна загриженост и да ги манипулира граѓаните.

Погубните политики што ги спроведуваше, никој друг туку ВМРО ДПМНЕ со години, придонесоа за рапидно зголемување на жителите од Мокриево и Сушица, а токму неговата ВМРО-ДПМНЕ ги даде концесиите за отворање на рудници за кои Мицкоски денеска глуми загриженост.

Мицкоски почна да се губи во сопствените лаги и да заборава на штетите што неговата партија и го направи на целиот струмички регион.

Разбирлива е конзфузијата на Мицкоски по неговиот дебакл на ТВ дуелот, разбирлива е и нервозата што ги обзема Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ кои стануваат свесни дека на престојните претседателски избори им претстои пораз на нивните деструктивни и погубни политики.

Скопје, 27.03.2019
ЦЕНТАР ЗА КОМУНИКАЦИИ СО ЈАВНОСТ
СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ НА МАКЕДОНИЈА

Последни вести