fbpx

Претседателот Заев до Мицкоски: Вие можете да блокирате колку сакате, државата ќе најде начин да продолжи напред

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Покрај блокадите на ВМРО-ДПМНЕ, државата секогаш наоѓала начин да продолжи напред, порача претседателот на СДСМ, Зоран Заев и го повика Мицкоски, тој и неговата партија да кажат став дали се за ЕУ или НАТО или намерно сакаат да ја блокираат државата за да не добие препорака за започнување на преговори со ЕУ.

-Став да немате за иднината на сопствената држава?  Вие може да блокирате колку сакате ние ќе најдеме начин, со граѓаните, државата ќе најде начин да продолжи напред. Но кажете барем еднаш став.Кажете чесно пред граѓаните дали намерно сакате да ја блокирате нашата земја да не добие преговори со ЕУ? Нашата земја чекори напред и јавно кажувам дека сакам тоа да биде со консензуз, затоа што станува збор за иднината на сите граѓани, порача претседателот Заев.

 

Скопје, 26.03.2019

ЦЕНТАР ЗА КОМУНИКАЦИИ СО ЈАВНОСТА

СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ НА МАКЕДОНИЈА

Последни вести