fbpx

Делегација на СДСМ по повод Денот на Републиката оддаде почит на Пелинце

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

По повод 2 Август – Денот на Републиката, пред Меморијалниот центар АСНОМ во Пелинце, делегација на СДСМ предводена од потпретседателката на СДСМ, Бисера Костадиновска -Стојчевска, придружувана од пратеникот Мартин Костовски и членката на Извршниот одбор на СДСМ, Милена Стевановиќ, оддаде почит и положи свежо цвеќе.

Последни вести