fbpx

Делегација на СДСМ положи цвеќе и оддаде почит на скопското Кале по повод Денот на Републиката

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

По повод 2 Август – Денот на Републиката, делегација на СДСМ преводена од заменик претседателката на СДСМ, Сања Лукаревска, придружувана од претседателот на Градската организација на СДСМ, Васко Кичевски и членката на Извршниот одбор на СДСМ, Тања Томиќ, оддаде почит и положи свежо цвеќе на споменикот на „Сила, слава и победа“ на тврдината Кале во Скопје.

Последни вести