fbpx

Кулминација на нервоза во ДПМНЕ, лагите на Стојановска се голем срам

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Нервозата во ДПМНЕ достигува кулминација.

Лагите на пратеничката Дафина Стојановска се голем срам и во спротивност со вредностите и заложбите за родова еднаквост.

Блокирањето на седницата за пратенички прашања и лагите на Стојановска само ја потврдуваат разединетоста и нервозата на ДПМНЕ.

Недозволиво е да се злоупотребува и блокира собраниската говорница за изнесување лаги.

Македонските граѓани заслужуваат достојно однесување од своите избраници, а не евтини и партиски манипулации.

Последни вести