fbpx

Пецаков го призна егзотичното патување но молчи за тоа кој го платил

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Градоначалникот на Охрид од редовите на ДПМНЕ го призна егзотичното патување но молчи за клучното прашање, кој го платил?

Го охрабруваме Кирил Пецаков да излезе пред охриѓани и пред целата македонска јавност да одговори:

Колку пари чини ова егзотично патување и на чија сметка крстареше Пецаков, заедно со секретарот на општина Охрид, но и други лица од неговиот Кабинет?

Последни вести