fbpx

Потврдено: Со ДПМНЕ и Левица следи само хаос и тензии

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Дивеењето на Левица во Собранието потврди дека со Левица и нивниот коалициски партнер ДПМНЕ можни се само инциденти, насилства и хаос.

Односот на Левица и ДПМНЕ кон Собранието е однос кон државата, однос кон граѓаните.

Целата македонска јавност се увери каков хаос и тензии следат со Левица и ДПМНЕ.

СДСМ нема да дозволи сценаријата на проруската Левица и нивните коалициски партнери да успеат.

Последни вести