fbpx

Блокадата на европскиот пат има име и презиме: ДПМНЕ и Мицкоски

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Блокадата на европскиот пат на државата и европските има име и презиме: ДПМНЕ и Мицкоски.

ДПМНЕ и Мицкоски сакаат да ја турнат земјата и ги граѓаните во нова изолација и неизвесност, економско назадување.

Лагите на опозицијата за бугаризација, асимилација, губење на македонскиот јазик и идентитет, целосно потонаа. Ниту има бугарски диктат – преговарачката рамка е поддржана од сите 27 земји членки на Унијата.

Од донесувањето на уставните измени зависи отворањето на поглавјата во преговорите со ЕУ, откако ќе заврши скринигот на почетокот на наредниот месец.

Европската иднина носи европски стандарди, повисоки плати и пензии, отворен пазар од 500 милиони жители за македонските компании, пристап до европските фондови.

Блокадите без аргументи на ДПМНЕ се на директна штета на државата и на народот.

Последни вести