fbpx

За ДПМНЕ Левица беше Хамас а за Мицкоски коалициски партнер, ете ги вредностите

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

За ДПМНЕ Левица беше Хамас, но додека сабајле го пишуваат тоа во нивните соопштнија Мицкоски навачер зборува за коалиција токму со нив.

Дури Мицкоски рече дека за вредностите со Левица ќе седнел на маса и ќе преговарал.

За кои вредности Мицкоски ќе преговара за коалициски брак со Левица?

За проруските вредности на Левица, или за анти-ЕУ и анти-НАТО ставовите?

Мицкоски да не се крие туку да излезе пред граѓаните и да одговори.

Последни вести