fbpx

Дали вредностите на Енвер Хоџа ќе ги преговара Мицкоски на маса со коалицискиот партнер Левица?

Facebook
Twitter
LinkedIn

Прес-конференција, Дарко Каевски, пратеник и портпарол на СДСМ

Почитувани граѓани,

Мицкоски ги сруши сите лажни маски на ДПМНЕ и ја призна желбата за коалиција со Левица.

Наутро ДПМНЕ праќа соопштение против Левица а попладне Мицкоски зборува за коалиција со анти ЕУ и анти НАТО партија.

Бадијала се сите соопштенија на ДПМНЕ, изјавата на Мицкоски ги потопи сите.

Остана неодговорени прашањата за кои вредноси е спремен Мицкоски за дилот со Левица.

Дали се тоа вредностите на Левица против НАТО или против ЕУ?

Или вредностите на диктаторот Енвер Хоџа ќе ги преговара Мицкоски на маса со Левица?

Ќе оди ли Мицкоски следната година да му се поклони на диктаторот Енвер Хоџа како што тоа го направи Апасиев?

Не е за изненадеување.

Радикално вљубени во режим Левица е иста како ДПМНЕ, тие се лонче и капаче.

А желбата за изолација на земјата и тортура врз неистимисленици им е заедничка матрица.

Почитувани граѓани, се потврди се она што го говоревме.

Мицкоски е во дил со партија која е против НАТО и ЕУ и фактор на дестабилазија, изолација и загрозување на европскиот пат на земјата.

Последни вести