fbpx

Шолц силно ја поддржува нашата земја, ДПМНЕ да праша зошто Орбан не гласал ако бил против?

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност – реакција на соопштение на ВМРО-ДПМНЕ

Антиевропските ДПМНЕ и Левица се единствените кочничари на европскиот пат.

Во Извештајот на ЕК јасно е потврдено дека ДПМНЕ се кочничари на реформите.

Оттука, последни што можат некого да прозиваат се Мицкоки и ДПМНЕ.

Канцеларот на Германија, Олаф Шолц е докажан пријател на Македонија кој силно го поддржува нашето членство во ЕУ.

Дури Канлерарот Шолц побара од ЦДУ, сестринската партија на ДПМНЕ, да влијае токму врз ДПМНЕ за усвојување на уставните измени за земјава да може да го продолжи европскиот пат.

Германија целосно стои зад Северна Македонија и ваква силна поддршка од Унијата досега не сме имале.

Но кога ДПМНЕ ги споменува Шолц и Орбан треба да го праша нивниот најблизок соработник Виктор Орбан зошто не гласал?

Доколку бил против зошто напуштил кога било гласањето за Украина?

Последни вести