fbpx

Со ДПМНЕ нема членство во ЕУ, потврди и лично Мицкоски

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Христијан Мицкоски потврди дека ДПМНЕ сака целосна блокада на европскиот пат на државата.

Со ДПМНЕ нема членство во ЕУ, ниту за 100 години, потврди лично Мицкоски, пред целата македонска јавност, во интервју за “360 степени“.

Антиевропската коалиција на ДПМНЕ и Левица е закана за европската иднина, која мора да биде поразена.

Изборите ќе бидат своевиден референдум за иднината на земјата.

Изборот е јасен, напредок и членство во ЕУ со СДСМ, изолација и стагнација со ДПМНЕ.

Граѓаните немаат нови години за губење во изолација, неизвесност и стагнација.

Последни вести