fbpx

Честитка на генералниот секретар Зечевиќ по повод Свети Сава

Facebook
Twitter
LinkedIn

По повод празникот Свети Сава, генералниот секретар на СДСМ, Миле Зечевиќ Вардарски упати честитка до сите припадници на српската заедница и до сите православни христијани кои го слават денешниот празник.

-Ви го честитам националниот ден, празникот Свети Сава! Ви посакувам добро здравје, спокој и благосостојба. Српската заедница во земјава отсекогаш давала значаен придонес во развојот на македонското мултиетничко општество и унапредувањето на економскиот, културниот и општествениот живот и тоа е за длабока почит. Негувањето и јакнењето на заедништвото, меѓусебното почитување и помагање нека бидат заеднички поттик да продолжиме заеднички по патот на напредокот, обединети во идеите за создавање добри дела за нашите народи и за сите граѓани. Нека е за многу години Свети Сава!, стои во честитката на генералниот секретар Миле Зечевиќ Вардарски.

Последни вести