fbpx

(Видео) Министерот од ДПМНЕ велеше нема да се казнуваат граѓаните, сега ја смени плочата

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

ДПМНЕ едно зборува, друго прави.

Пред само неколку дена, во интервју за Алсат М Телевизија министерот за внатрешни работи од ДПМНЕ рече дека граѓаните кои ги немаат заменето возачките дозволи нема да бидат казнувани.

Вчера ја смени плочата, министерот од ДПМНЕ сега вели дека ќе ги казнувале граѓаните.

Наместо решенија, ДПМНЕ создава хаос и шири паника меѓу граѓаните

Не треба да се казнуваат граѓаните кои ги немаат заменето возачките дозволи. Тие се за домашна употреба и законот дава можност за опомена. Никој не смее да биде казнет за учество во сообраќајот.

Последни вести