fbpx

Силјановска е продолжена рака на ДПМНЕ, со нив нема надеж за подобро утре

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Гордана Силјановска е продолжена рака на ДПМНЕ.

Изминатите четири години, како пратеничка во Собранието, Силјановска покажа дека е за изолација, затвореност и безнадежност, кои се главна карактеристика на Белата палата.

Нејзиниот избор би значел враќање назад и оддалечување од патот кон Европската Унија.

Со Мицкоски и Силјановска нема надеж за подобра иднина, со нив државата ќе изгуби уште една деценија заглавена на патот кон Брисел.

Граѓаните заслужуваат европски животен стандард, просперитетна и развиена држава, а знаат дека тоа нема да го добијат со Силјановска.

Затоа ќе излезат на избори и ќе одлучат во каква држава сакаат да живеат. Едниот избор е СДСМ и Стево Пендаровски за Македонија како рамноправна и просперитетна членка на ЕУ, а другиот избор е ДПМНЕ и Силјановска за изолирана и затворена држава без надеж за подобро утре.

Последни вести