fbpx

Мицкоски призна дека половина од граѓаните не сакале ниту да разговараат со претставници на неговата партија, нека се запраша зошто

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Христијан Мицкоски вечерва призна дека половина од граѓаните на кои им пристапиле, одбиле воопшто и да разговараат со неговите претставници.

Мицкоски да се преиспита зошто граѓаните одбиваат да разговараат со него.

Тој не треба ни да помисли да ја ризикува иднината на Македонија. Мицкоски треба веднаш да одговори, пред себе, пред својата партија и пред целата јавност, дали ќе гласа и дали ќе поддржи македонска иднина во ЕУ и НАТО.

Време е Мицкоски, македонската иднина тропа на твојата капија, приклучи се кон европското семејство.

 

Скопје,12.09.2018                                       

ЦЕНТАР ЗА КОМУНИКАЦИИ СО ЈАВНОСТА

СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ НА МАКЕДОНИЈА

Последни вести