fbpx

Митрески од Крушево: Да ги здружиме силите, да застанеме зад бројот 1 и да не дозволиме да се вратат оние кои не доведоа до бездна

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

„Нашата идеја е европска Македонија. Македонскиот јазик и македонскиот идентитет вграден во европскиот значи остварување на сонот на Илинденците, на партизаните, на револуционерите, на сите кои се бореле за држава која ќе биде рамо до рамо со големите демократски, европски држави“, порача носителот на ИЕ 5 на СДСМ и Коалицијата за европска иднина, Јован Митрески, вечерва од митингот во Крушево.

„Затоа, Ве повикувам да се обединиме. Да ги здружиме силите, да ја шириме пораката до сите, до нашите пријатели, соседи, до разочараните, до оние што сакаат да останат дома. Да не дозволиме да се вратат оние кои Македонија ја донесоа до бездна“, нагласи Митрески.

Тој порача дека 8 мај е клучен ден и ги повика крушевчан и и сите граѓани на Македонија да застанеме сите сложно зад бројот 1 и за пратеничките листи на СДСМ и нашиот претседател Стево Пендаровски.

Последни вести