fbpx

Мицкоски лаже! Додека му бил советник на Груевски, за неговиот ангажман граѓаните платиле речиси 2 милиони денари

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Христијан Мицкоски лаже!

Без никаков срам Христијан Мицкоски ги излажа граѓаните дека за периодот додека го советувал Никола Груевски не добивал пари.

Јавно објавените документи во медиумите покажуваат дека додека Мицкоски му бил советник на Груевски, за неговиот ангажман граѓаните платиле речиси 2 милиони денари.

Се потврди она што граѓаните веќе го знаеја. Христијан Мицкоски ги лаже граѓаните исто како и Никола Груевски.

Додека граѓаните осиромашувале, додека се уништувала економијата и се трупале огромни долгови, Христијан Мицкоски ги чинел граѓаните 2 милиони денари.

Затоа Мицкоски го брани криминалот на ВМРО-ДПМНЕ и не се извини за пустошот што и го направија на Македонија во изминатите 11 години.

 

Скопје, 05.06.2018

ЦЕНТАР ЗА КОМУНИКАЦИИ СО ЈАВНОСТА
СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ НА МАКЕДОНИЈА

 

 

Последни вести