fbpx

ВМРО-ДПМНЕ останува заглавена во ретроградните политики, заврши времето на самоволно и незаконско дејствување

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

 

Јавното застанување зад ретроградните политики на Никола Груевски што беа силно поразени од граѓаните, како и терористичкиот наратив на ВМРО-ДПМНЕ во овој период, покажува дека опозициската партија останува заглавена во сопственото темно минато.

Таканаречениот споменик што беше поставен насилно и незаконски, останува да биде паметник на насилното и криминално владеење на ВМРО-ДПМНЕ.

Различните фрустрации на луѓето во врвот на ВМРО-ДПМНЕ цели 11 години се истураа врз грбот на граѓаните и врз интересите на државата. Тоа време заврши, граѓаните го поразија заедно со прогресивните демократски сили. Следува одговорност за целокупното зло нанесено врз граѓаните и државата, согласно законските процедури, за никогаш да не се повтори.

 

Скопје, 23.02.2018

ЦЕНТАР ЗА КОМУНИКАЦИИ СО ЈАВНОСТА
СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ НА МАКЕДОНИЈА

 

 

Последни вести