fbpx

ВМРО-ДПМНЕ шири лажни вести затоа што не може да го оправда изборниот пораз, институциите работат во служба на законите

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Во очајнички обид да најде оправдување за поразот во првиот круг на локалните избори, ВМРО-ДПМНЕ продолжува да шири лажни вести и измислици иако неколкупати претходно и официјално беа демантирани од надлежните институции.

Министерството за внатрешни работи и надлежните институции итно и неселективно постапуваат по какви било прекршувања на законите, без разлика на тоа кој ги извршил незаконските дејствија.

Времето на злоупотреба на институциите за партиски цели заврши кога ВМРО-ДПМНЕ и Никола Груевски заминаа во опозиција. Ослободените и професионализирани институции, денес работат одговорно, независно, во заштита на законите и во интерес на граѓаните. Слободната волја на граѓаните е загарантирана и потврдена.

ЦЕНТАР ЗА КОМУНИКАЦИИ СО ЈАВНОСТА
СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ НА МАКЕДОНИЈА

 

Последни вести