fbpx

(Фото) 76 години од формирањето на Првиот Скопски партизански одред, делегација на СДСМ оддаде почит на борците од НОБ

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

По повод одбележувањето на 76 години од формирањето на Првиот Скопски партизански одред, пред спомен обележјето во Карпош, делегација на Општинската организација на СДСМ во Карпош (Душко Весковски – претседател на ОО СДСМ Карпош, Филип Даскаловски – секретар и Билјана Костова – координаторка на Форумот на жени на ОО СДСМ Карпош.) положи свежо цвеќе и оддаде почит на борците од Народно ослободителната борба.

 

 

 

Последни вести