fbpx

Делегација на СДСМ оддаде почит на загинатите во катастрофалниот земјотрес во Скопје

Facebook
Twitter
LinkedIn

Делегација на СДСМ во состав Петре Шилегов, потпретседател на СДСМ, Линдитa Шакири – Атанасова советничка во Советот на Град Скопје од редовите на СДСМ и коалицијата и Душко Весковски, претседател на ОО СДСМ Карпош, денеска оддаде почит на загинатите во катастрофалниот земјотрес што го погоди Скопје на 26 јули 1963 година. 

 

 

 

 

Последни вести