fbpx

Средба Заев – Села за принципите за формирање на новата Влада и првични позиции за ресорски решенија

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Денеска се одржа средба помеѓу претседателот на СДСМ, Зоран Заев и Зијадин Села од Алијанса за Албанците.

Теми на средбата беа принципите на соработка на новата реформска Влада. Разговарано е и за првичните позиции околу ресорските решенија во Владата.

Продолжуваат интензивни преговори со партиите од парламентарното мнозинство околу составот на новата Влада на Р.Македонија.

Скопје, 22.05.2017

ЦЕНТАР ЗА КОМУНИКАЦИИ СО ЈАВНОСТА
СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ НА МАКЕДОНИЈА

 

 

Последни вести