fbpx

Заев до неопределените: Пенкалото на вашиот живот е во ваши раце, гласајте!

Facebook
Twitter
LinkedIn

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев вечерва се обрати на митинг во скопската општина Кисела Вода. Пред присутните граѓани ги претстави темелите на Планот на СДСМ и коалицијата за живот во Македонија.

Претседателот Заев посебно се обрати до оние кои на анкетите не се изјаснуваат за кого ќе гласаат. „Разбудено е Скопје, водиме со двоцифрена разлика. Повеќе од 32 проценти сеуште молчат, не се изјаснуваат. Знаете како, оваа Македонија не е само на нас. Македонија е на сите подеднакво. Ова е наша заедничка татковина, немаме друга. Сега, при очи ќе се правиме слепи, при уши глуви, при уста ќе молчиме?! Пенкалото на животот на вашите деца, пенкалото на вашиот живот е во ваши раце“, рече претседателот Заев.

Тој рече дека со самото тоа што на анкетите мнозинска е поддршката за СЈО, се бара криминалците да одговараат, констатацијата е дека Македонија тоне, сето тоа е доказ дека граѓаните во Македонија сакаат промени.

„Време е за крик, да не молчиме, да излеземе во редици и да кажеме – Ова е наша земја, за нашиот живот се работи. Ајде заедно со нас да им покажеме на сите дека ако се сака се може. Заокружете 4 и изберете живот во Македонија!“ , повика претседателот Заев.

Скопје,22.11.2016
ЦЕНТАР ЗА КОМУНИКАЦИИ СО ЈАВНОСТА
СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ НА МАКЕДОНИЈА

Последни вести