mchi

Прес центар

Шилегов: Работиме на брзо и ефикасно решение за добивање на мандатот!

Кажавме во текот на вчерашниот ден, СДСМ работи на брзо и ефикасно решение за обезбедување на составување на новата влада. Граѓаните да не се грижат промените за коишто гласаа на 11 декември бргу ќе следат.

dbi

03.02.2017

Шилегов: Поднесуваме кривични пријави против Димитриев, Попоски, Тодоров и Канческа!

СДСМ како одговорна партија, која се грижи за доследно спроведување на законите во РМ, поднесува соодветни кривични пријави против наведените лица и очекуваме брза и ефикасна реакција од надлежното обвинителство.

dbi

03.02.2017

Бакрачески веднаш да ја информира јавноста што се случува со нивото на Охридското Езеро

Ги повикуваме Бакрачески и локалната власт веднаш да ја известат јавноста за сите информации околу случајот. На сите инволвирани страни им порачуваме веднаш да престанат да го злоупотребуваат Охридското Езеро. Никој нема право да ги злоупотребува природните богатства на Република Македонија, за да покрива неодговорни и погубни политики

dbi

02.02.2017

Шилегов: Иванов ги крши Уставот и законите и ги доведува во опасност граѓаните и државата!

Иванов го додели мандатот на Никола Груевски без да му бара потпис од 61 пратеник и да поставува услови за програмата. Оттука нема право тоа да го бара од претседателот Заев.

dbi

02.02.2017

Захариев да објасни зошто штипските училишта се без греење

Бараме објаснување од Захариев, дали парите наменети за нафта за греење во образовните установи се пренаменети и за што? Порачуваме дека за сите злоупотреби на пари и штети врз учениците и граѓаните ќе има одговорност.

dbi

02.02.2017

Огласи/конкурси

Постојат многу варијации на пасуси од Lorem Ipsum, меѓутоа повеќето претрпеле одредени промени

меѓународни извештаи

Постојат многу варијации на пасуси од Lorem Ipsum, меѓутоа повеќето претрпеле одредени промени