mchi

Прес центар

Локвенец: Поканата за членство во НАТО е остварување за стратешките интереси, да ја искористиме шансата

Нека ни е честит уште еден голем историски успех! Mакедонија добива покана за полноправно членство во НАТО на следниот самит на Алијансата.

dbi

30.06.2018

Костадинов: Иванов го кочи назначувањето амбасадори и прави штета на државата

Додека Македонија граби напред кон евро-атланските интеграции, со успешна надворешна политика, Ѓорге Иванов го кочи професионалниот развој на дипломатската мрежа.

dbi

28.06.2018

Кирацовски: Датумот за преговори со ЕУ е голем успех постигнат со чесна желба за подобра сегашност и иднина

Нека ни е честито на сите! Европската унија одлучи: Македонија започнува преговори за полноправно членство во 2019 година.

dbi

27.06.2018

Костадинов: Мицкоски да одговори како од толку професори бил асистент токму кај неговиот татко

Христијан Мицкоски должи одговори пред граѓаните за тоа на кој начин ја изградил академската, професионална кариера.

dbi

26.06.2018

Костадинов: Цел демократски свет го поздрави Договорот, обезбеден е македонскиот идентитет, отворени се вратите на НАТО и ЕУ

За една година, Владата предводена од СДСМ, преку успешната надворешна политика, преку градење пријателства, сојузништва, реформи и решавање на проблемите ја врати Македонија на вистинскиот, на евро-атланскиот пат.

dbi

23.06.2018

Огласи/конкурси

Постојат многу варијации на пасуси од Lorem Ipsum, меѓутоа повеќето претрпеле одредени промени

меѓународни извештаи

Постојат многу варијации на пасуси од Lorem Ipsum, меѓутоа повеќето претрпеле одредени промени