fbpx

Заев за Канал 5: Очекувам масовна излезеност на изборите, здравствените протоколи се обезбедени, нема ризик за гласачите

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

 

 

Во интервју за националната телевизија Канал 5, претседателот на СДСМ Зоран Заев разговараше за очекувањата од изборите и потсети зошто е важно на 15-ти јули граѓаните да излезат и да гласаат за Коалицијата Можеме.

“Верувам дека граѓаните ќе излезат во масовен број. Зошто? Бидејќи ако не излезат ризикуваат враќање не режимот. А безбедноста на гласачите не е донесена под прашање. Сите знаат дека со Венко Филипче, со оваа Влада, со оваа здравствена комисија дека сме безбедни. Многу поризично е враќањето на режимот што ќе значи враќање на хаосот во здравството и економијата, затоа бараме поддршка од граѓаните, на 15 јули да ја поддржат нашата понуда преку глас за бројот 3” истакна Заев.

Последни вести