fbpx

Заев за Канал 5: Докажавме дека можеме, сега вие одлучувате, на 15-ти јули гласајте за бројот 3 да продолжиме по исправниот пат, се друго е опасност

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

 

Со сите успеси што заедно ги постигнавме, покажавме дека можеме, денес сме членка на НАТО, денес ги почнуваме преговорите за членство во ЕУ, имаме утврдена преговарачка рамка, аедно испишавме историја, а во исто време покажавме и одлични економски резултати денес граѓаните имаат повеќе, денес единствената опција за правиот пат е СДСМ и Коалицијата Можеме, се друго е опасност, изјави Заев во интервјуто за Телевизија Канал 5.

На крајот на интервјуто за телевизијата Канал 5, претседателот на СДСМ Зоран Заев упати апел до граѓаните за излезат и да гласаат за СДСМ и коалицијата Можеме.

“Почитувани граѓани, сега вие одлучувате. Ве повикувам да излезете и да гласате за бројот 3. Да потврдите дека навистина можеме уште повеќе, и уште подобро. Да продолжиме по сигурниот исправен пат, за да можеме да докажеме на нашите деца и внуци дека можевме, дека успеавме, дека денеска имаме земја со која сите се гордееме” заклучи Заев.

Последни вести