fbpx

Македонското знаме поставено во холот во Пентагон

Facebook
Twitter
LinkedIn

Во чест на полноправното членство во НАТО Алијансата, во холот во Пентагон, заедно со државните знамиња на останатите 29 членки, беше поставено македонското знаме.

Церемонијата беше изведена од Лора Купер, помошник секретар за одбрана на САД и министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, која е во работна посета на Вашингтон.

„Кратка но емотивна церемонија, која не’ направи сите горди“, објави на својот фејсбук профил, Шекеринска.

Последни вести