fbpx

(Видео) Орцев: Зад срамната аболиција на Иванов стои лично Груевски

Facebook
Twitter
LinkedIn

На секој граѓанин на Република Македонија, на секое мало дете му е јасно дека оваа одлука за аболиција, Ѓорге Иванов не ја донесе со некое длабоко размислување, заклучоци и анализи, туку ја донесе бидејќи Никола Груевски така му нареди, рече пратеникот Панче Орцев во однос на 103-тата седница на Собранието на Република Македонија.

 

 

Последни вести