fbpx

(Видео) Дескоска: Владејачкото мнозинство крши Деловник за да го помилува Иванов од одговорност

Facebook
Twitter
LinkedIn

Согласно соодветната застапеност на пратеничката група на СДСМ, во Собранието ние треба да имаме три члена, а вие пет. Согласно вашето самоволие вие сте ни предложиле ние да имаме два члена, а вие шест. Тоа е комплетно незаконито, рече пратеничката Рената Дескоска, во однос на 103 седница на Собранието на Република Македонија

 

 

 

 

Последни вести