fbpx

(Видео) Сугарески: Прибирате полтрони што шират говор на омраза да се борат против дискриминација

Facebook
Twitter
LinkedIn

45 илјади денари плата ќе зимаат овие партиски полтрони за да се борат против дискриминација. Дали некој верува на ова? Сите плукачи против опозицијата вака ги вдомувате и наградувате, рече пратеникот Горан Сугарески во однос на предлогот на одлука за именување на членови на Комисијата за заштита од дискриминација, на 85-тата седница на Собранието на Р.Македонија

 

 

 

 

Последни вести