fbpx

(Видео) Стојановски: Исклучените граѓани од парно греење да не плаќаат сметки

Facebook
Twitter
LinkedIn

Се работи за предлог на закон поднесен од пратеничката група на СДСМ и останатите коалициони партнери со коишто се бара тие што не користат парно да не плаќаат, рече пратеникот Благоја Стојановски во однос на предлогот на закон за дополнување на Законот за енергетика

 

 

 

 

Последни вести