fbpx

Мицкоски седми ден молчи, да се одважи и да одговори, дали посегнал по парите на еден од осомничените во предмети на СЈО?

Facebook
Twitter
LinkedIn

Прес конференција, Мартин Костовски, Претседател на ОО СДСМ – Куманово

 
Почитувани,
 

Христијан Мицкоски седми ден бега и не одговара пред граѓаните на прашања што се од јавен интерес.

Дали Христијан Мицкоски во една позната дискотека, а потоа и во белиот дворец на ВМРО-ДПМНЕ се сретнал со еден од осомничените во случајот „Рекет“?

Дали посегнал по парите на еден од осомничените во предемти на СЈО?

Мицкоски мора да се одважи, да излезе и да одговори пред граѓаните.

Јавноста заслужува одговори на овие прашања.

 

 
 
Последни вести