fbpx

По 11 декември граѓаните нема да плаќаат радиодифузна такса

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

После 11 декември граѓаните нема да плаќаат радиодифузна такса и тоа не можат да го спречат ниту УЈП, ниту Груевски, ниту ВМРО-ДПМНЕ.

Македонската радио телевизија ќе биде јавен сервис на граѓаните финансиран директно од Буџетот.

Неодговорната власт преку УЈП нема право да им се заканува на 85.000 граѓани со извршители, а да ги толерира направените досега милионски долгови на Македонската радиотелевизија и други јавни претпријатија со коишто раководат кадри од власта.

Завршува времето на неправедната власт на Груевски!

Радидифузната такса ќе ја укинеме! Промените се случуваат! Македонија се менува!

Скопје, 13.09.2016

ЦЕНТАР ЗА КОМУНИКАЦИИ СО ЈАВНОСТА
СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ НА МАКЕДОНИЈА

 

Последни вести