fbpx

Делегација на СДСМ оддаде почит на загинатите бранители кај Карпалак

Facebook
Twitter
LinkedIn

По повод 15 годишнината од загинувањето на десетте припадници на македонските безбедносни сили, делегација од Општинската организација на СДСМ од Тетово во состав Љупчо Апостоловски, Андријана Томовска, Рената Бојаровска и Стојанчо Трипуновски денеска оддаде почит и положи свежо цвеќе пред спомен плочата кај месноста Карпалак.

На тој трагичен ден, животот го загубија: Нане Наумовски, Сашо Китаноски, Бранко Секулоски, Горан Миноски, Марко Деспотоски, Ердован Шабаноски, Љубе Грујоски, Дарко Велјаноски, Пеце Секулоски и Веби Рушидоски. Вечна им слава!

 

 

 

Последни вести