fbpx

СДСМ го осудува вандалскиот упад во ТВ21 и бара одговоност

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија најостро го осудува вандалскиот упад во телевизија 21 од страна на обезбедувањето на Никола Груевски и бара одговорност за нарачателите и извршителите на овој чин.

Овој вандалски чин е уште една потврда до кој степен е загрозена слободата на известување и изразување во Македонија, покажува колку е урнисана демократијата во земјава.

Никола Груевски и неговите соработници најмногу се плашат од вистината и бегаат од граѓаните и реалноста.

Човекот што лажно тврди дека е дел од граѓаните покажа дека се плаши и бега од јавноста, покажа дека сака да биде изолиран во својот имагинарен свет, ограден со високи ѕидови, како оние на парцелите на Водно.

Одговорност за упад во медиум мора да има.

 

Скопје, 18.06.2016

ЦЕНТАР ЗА КОМУНИКАЦИИ СО ЈАВНОСТА
СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ НА МАКЕДОНИЈА

 

Последни вести