fbpx

(Фото) Одбележување на Денот на сесловенските просветители

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

По повод одбележувањето на 24-ти Мај, Денот на сесловенските просветители Кирил и Методиј, партиска делегација на СДСМ во состав: Фросина Ременски -потпретседателка, Роберт Алаѓозовски -претседател на Комисија за култура и Дарко Каевски -потпретседател на СДММ, положи свежо цвеќе на споменикот на светите браќа на платото во Универзитетот „Св.Кирил и Методиј“ во Скопје.

 

 

 

Последни вести