fbpx

Наместо да одговори со кого работи против сопствената држава Мицкоски шири лаги и невистини

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност – реакција на соопштенито на ВМРО-ДПМНЕ

ДПМНЕ измислува оправдувања и непостоечки работи за да го сврти вниманието на јавноста и да не одговори кој му ја дал информацијата на Мицкоски дека наводно викендов се распрачувала Македонија.

Мицкоски се крие зад соопштенија за да не одговори со кои сстрански центри соработува и дали директно или преку посредници работи против сопствената држава.

Во време кога се наоаѓаме во многу важен период за македонската иднина, за членството во ЕУ но и иднината на државата граѓаните очекуваат Мицкоски да излезе и да одговори зошто овие серизони обвинувања не ги пријавил кај надлежните служби.

ВМРО-ДПМНЕ, предводено од хистеричниот Мицкоски, работи против сопствената држава, масовно шири невистини, пласира лажни вести, поттикнува конфликти, нетолеранција и поделби.

Граѓаните знаат кој им штети на државните и национални интереси и затоа ДПМНЕ и Мицкоски уште долго ќе бидат во опозиција.

Последни вести