fbpx

Хистеричниот Мицкоски е опасност за државата и граѓаните!

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност – реакција на соопштение на ВМРО-ДПМНЕ

 

 

Кулминира нервозата во ВМРО-ДПМНЕ откако јавноста дозна дека Мицкоски одработува за странски структури и интереси.

Самопрогласениот хистеричен Мицкоски е опасност за државата и граѓаните.

Постојано кочи и блокира, ја кочи борбата со коронавирусот, ја блокира работата на Собранието, го кочеше напредокот кон НАТО, борбата против криминалот и корупцијата.

Се што е назадно и уништувачки е белег на Мицкоски.

Колку и да е хистеричен Мицкоски не може да ги блокира реформите и европскиот пат на земјата.

Последни вести