fbpx

Мицкоски е опасност за граѓаните, одработува за странски интереси

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност – реакција на соопштение на ВМРО-ДПМНЕ

Молкот на самопрогласениот хистеричен политичар Христијан Мицкоски е доказ дека нервозата во белиот дворец кулминира откако јавноста дозна дека тој одработува за странски центри и странски интереси.

Три дена Мицкоски бега од јавноста, се крие зад партиски соопштенија и зад протести кои служат само за спас на неговата фотелја во белиот дворец.

Мицкоски одработува за странски интереси и е опасност за државата и граѓаните,

Затоа постојано кочи и блокира, ја кочи борбата со коронавирусот, ја блокира работата на Собранието, го кочеше напредокот кон НАТО, борбата против криминалот и корупцијата.

Се што е назадно и уништувачки е белег на Мицкоски, но колку и да се обидува нема да ги закочи рефомите, нема да го закочи развојот и напредокот.

Последни вести