fbpx

Мицкоски прво да се договори сам со себе дали сака или не лидерска средба

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Соочен со нов пораз од граѓаните во Штип, лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски повторно недоследен во неговите барања и ставови и не знае што да каже, сведоци сме дека долго време нема воопшто изграден став за ниту едно клучно прашање, порача портпаролката на СДСМ Богданка Кузеска во одговор на новинарско прашање на денешната прес-конференција.

„Време е конечно лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицоски да се договори сам со себе дали сака лидерска средба, каква лидерска средба сака и во која форма да биде таа“ посочи Кузеска.

Последни вести