fbpx

Мицкоски реди порази, се распаднаа лагите, мнозинството е стабилно, се ниша само ВМРО-ДПМНЕ

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

По деблакот што му се случи со правдата, нов дебакл на Христијан Мицкоски за само една недела.

Мнозинството во Собранието е стабилно, Владата има силна поддршка.

Како меур од сапуница испукаа лагите на Христијан лузер Мицкоски, се покажа, нестабилно е само неговото ВМРО-ДПМНЕ.

Два дебалка со две јасни пораки пораки за Мицкоски: кој брани криминал ќе биде казнет од правдата, кој лаже народ, ќе биде казнет од граѓаните.

Последни вести