fbpx

Веќе видено, ВМРО-ДПМНЕ партијата што брани криминал шири лажни вести повикувајќи се на лажни изјави на криминалци

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Реакција на соопштение на ВМРО-ДПМНЕ

ВМРО-ДПМНЕ, партијата на Христијан Мицкоски и Никола Груевски која по секоја цена брани криминалци се повикува на лажни изјави на криминалци за да шири лажни вести.

Тоа не е ништо ново, веќе видени и прочитани се ваквите очајни обиди на ВМРО-ДПМНЕ да ја манипулираат јавноста.

Лажни вести и тешки манипулации се тврдењата од Белиот дворец дека претседателот Зоран Заев или неговото семејство имале какви било контакти или соработка со лицето Седат Пекер.

Ниту една лага, ниту еден конструиран случај нема да го смени фактот дека ВМРО-ДПМНЕ е партија која брани криминалци и насилници, партија која работи на штета на сопствениот народ, како што ниту една лага или измислица нема да ги спаси Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ од уште еден пораз од граѓаните.